Search Web Components (1.0.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: list
nl: lijst

en: select
nl: selecteer

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Closed
nl: Gesloten

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Multiple select
nl: Meervoudige selectie

en: Required
nl: Verplicht

en: none
nl: geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Options
nl: Opties

en: here
nl: hier

en: bottom
nl: onderkant

en: top
nl: bovenkant

en: Collapsible
nl: Inklapbaar

en: Key
nl: Sleutel

en: Limit
nl: Limiet

en: Results
nl: Resultaten

en: both
nl: beide

en: Keys
nl: Sleutels

en: Sort
nl: Sorteren

en: Results per page
nl: Resultaten per pagina

en: Additional settings
nl: Aanvullende instellingen

en: Mappings
nl: Toewijzingen

en: Displays
nl: Weergaven

en: Show count
nl: Aantal tonen

en: No mappings defined.
nl: Geen verwijzingen gedefinieerd.

en: Label text
nl: Labeltekst

en: Sorts
nl: Sorteringen

en: Processor order
nl: Volgorde verwerker

en: Soft limit settings
nl: Zachte limiet instellingen
