Search Web Components (1.0.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (43 entries)

en: list
ru: список

en: select
ru: выбор

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Closed
ru: Закрыто

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Multiple select
ru: Множественный выбор

en: Required
ru: Обязательно

en: none
ru: нет

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Options
ru: Опции

en: here
ru: здесь

en: bottom
ru: снизу

en: top
ru: сверху

en: Collapsible
ru: Сворачиваемое

en: Key
ru: Ключ

en: Limit
ru: Предел

en: Results
ru: Результаты

en: Facet
ru: Фасета

en: both
ru: Оба

en: Keys
ru: Ключи

en: Display as
ru: Показать, как

en: Sort
ru: Сортировка

en: Results per page
ru: Результатов на странице

en: Remove text
ru: Удалить текст

en: Element
ru: Элемент

en: Additional settings
ru: Дополнительные настройки

en: Mappings
ru: Соответствия

en: Displays
ru: Отображения

en: No mappings defined.
ru: Соответствия не установлены.

en: Search Box
ru: Блок поиска

en: Label text
ru: Текст метки

en: Sorts
ru: Сортировки

en: Override label
ru: Перезаписать метку

en: Show Label
ru: Показать метку

en: Placeholder text
ru: Текст заполнителя

en: Processor order
ru: Порядок процессоров
