Search Web Components (1.0.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: list
tr: liste

en: select
tr: seç

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Closed
tr: Kapalı

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Multiple select
tr: Çoklu seçim

en: Required
tr: Zorunlu

en: none
tr: hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Options
tr: Seçenekler

en: here
tr: buraya

en: bottom
tr: alt

en: top
tr: üst

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: Key
tr: Anahtar

en: Limit
tr: Sınır

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Keys
tr: Anahtarlar

en: Sort
tr: Sırala

en: Element
tr: Öğe

en: Mappings
tr: Eşlemeler

en: Displays
tr: Görünümler

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: Sorts
tr: Sıralamalar
