Search Web Components (1.0.0-alpha6) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: list
fa: فهرست

en: select
fa: انتخاب

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Multiple select
fa: انتخاب چندگانه

en: Required
fa: اجباری

en: none
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: URL
fa: نشانی

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: here
fa: اینجا

en: Key
fa: کلید

en: Limit
fa: محدوده

en: Results
fa: نتایج

en: Keys
fa: کلیدها

en: Sort
fa: مرتب‌سازی

en: Displays
fa: نمایش ها
