Search Web Components (1.0.0-alpha6) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: list
hi: सूची

en: select
hi: चुने

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Closed
hi: बंद

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Multiple select
hi: चयन एकाधिक

en: Required
hi: ज़रूरी

en: none
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Options
hi: विकल्प

en: Limit
hi: सीमा

en: Results
hi: परिणाम
