Search Web Components (1.0.0-alpha6) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: list
pt: lista

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Closed
pt: Encerrada

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Required
pt: Obrigatório

en: none
pt: nenhum

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Options
pt: Opções

en: Key
pt: Chave

en: Limit
pt: Limite

en: Sort
pt: Ordenação

en: Element
pt: Elemento

en: Displays
pt: Vistas
