Search Web Components (1.0.0-alpha6) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: list
uk: список

en: select
uk: вибір

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Closed
uk: Закрито

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Multiple select
uk: Множинний вибір

en: Required
uk: Обов’язкове

en: none
uk: немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: URL
uk: URL-адреса

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Options
uk: Опції

en: here
uk: тут

en: bottom
uk: знизу

en: top
uk: зверху

en: Collapsible
uk: Згортуване

en: Key
uk: Ключ

en: Limit
uk: Обмежувати

en: Results
uk: Результати

en: Facet
uk: Фасет

en: both
uk: всі

en: Keys
uk: Ключі

en: Display as
uk: Показати, як

en: Sort
uk: Впорядкувати

en: Results per page
uk: Результатів на сторінку

en: Remove text
uk: Вилучити текст

en: Element
uk: Елемент

en: Additional settings
uk: Додаткові налаштування

en: Mappings
uk: Співставлення

en: Edit mapping
uk: Редагувати відповідності

en: Displays
uk: Відображення

en: No mappings defined.
uk: Відповідності не встановлені.

en: Search Box
uk: Поле пошуку

en: Label text
uk: Текст мітки

en: Endpoint
uk: Кінцева точка

en: Sorts
uk: Впорядкування

en: Override label
uk: Перевизначити мітку

en: Placeholder text
uk: Текст заповнювача
