Seaside Admin (2.0.2) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Download
fa: دانلود

en: Version
fa: نسخه

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Release notes
fa: یادداشت‌های انتشار

en: Core
fa: هسته

en: Picture
fa: تصویر

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Web Server
fa: وب سرور

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Revisions
fa: نسخه‌ها

en: Click here
fa: کلیک کنید

en: System
fa: سیستم

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Color settings
fa: تنظیمات رنگ

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Memory limit
fa: محدودیت حافظه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Last checked: @time ago
fa: آخرین بررسی: @time قبل

en: Last checked: never
fa: آخرین بررسی: هرگز

en: Includes: %includes
fa: عبارتند از: %includes

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Includes:
fa: شامل:

en: Enabled: %includes
fa: فعال‌شده: %includes

en: Disabled: %disabled
fa: غیرفعال: %disabled

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Choose a file
fa: یک فایل انتخاب کنید

en: Not saved yet
fa: هنوز ذخیره نشده است

en: General System Information
fa: اطلاعات عمومی سیستم
