Seaside Admin (8.x-1.7) - en to ja translation catalogue (39 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Download
ja: ダウンロード

en: Version
ja: バージョン

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: Release notes
ja: リリースノート

en: Core
ja: コア

en: Picture
ja: 写真

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Web Server
ja: ウェブサーバー

en: Database
ja: データベース

en: Published
ja: 掲載

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Click here
ja: ここをクリック

en: System
ja: システム

en: Author:
ja: 投稿者：

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Clear
ja: クリアー

en: Breadcrumb settings
ja: パンくずの設定

en: Show home page link in breadcrumb
ja: パンくずリストにホームページのリンクを表示

en: Append a separator to the end of the breadcrumb
ja: パンくずリストの最後に分離を追加

en: Not published
ja: 非掲載

en: Tabs
ja: タブ

en: Color settings
ja: 色の設定

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Memory limit
ja: メモリの制限

en: Last checked: @time ago
ja: 前回の確認: @time前

en: Last checked: never
ja: 前回の確認: 未実行

en: Includes: %includes
ja: 以下を含みます： %includes

en: Your virtual face or picture.
ja: あなたの仮想の顔、あるいは写真。

en: Includes:
ja: 次を含みます:

en: Enabled: %includes
ja: 有効: %includes

en: Disabled: %disabled
ja: 無効: %disabled

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Choose a file
ja: ファイルを選択してください

en: Last Cron Run
ja: 最後の Cron 実行

en: Drupal Version
ja: Drupal バージョン

en: Not saved yet
ja: 未保存

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ja: コンテンツタイプがまだ作成されていません。<a href="@create_content">コンテンツタイプ作成ページ</a>で新しいコンテンツタイプを追加してください。

en: General System Information
ja: システム全体の情報
