Section Library (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Section
it: Sezione

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Filter
it: Filtra

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Add section
it: Aggiungi sezione

en: Changed
it: Modificato

en: Offset
it: Scostamento

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Operations links
it: Link operativi

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Master
it: Principale
