Section Library (1.0.0-beta2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Filter
id: Saring

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Add section
id: Tambahkan bagian

en: Changed
id: Berubah

en: Offset
id: Letak

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Asc
id: Urutan turun
