Section Library (1.1.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Filter
fr: Filtrer

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Template
fr: Gabarit

en: Add template
fr: Ajouter un gabarit

en: Sort by
fr: Trier par

en: Add section
fr: Ajouter une section

en: Changed
fr: Modifié

en: Offset
fr: Décalage

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Master
fr: Principal

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
