Sector Distribution (10.0.0-alpha2) - en to is translation catalogue (54 entries)

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Language
is: Tungumál

en: Action
is: Aðgerð

en: Last updated
is: Síðast uppfært

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Feed
is: Veita

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Help
is: Hjálp

en: True
is: Rétt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Icon
is: Táknmynd

en: Audio
is: Hljóð

en: Updated
is: Uppfært

en: Theme
is: Þema

en: Picture
is: Mynd

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Centered
is: Miðjað

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: News
is: Fréttir

en: Tabs
is: Flipar

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Blocks
is: Blokkir

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Colour
is: Litur

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: No media available.
is: Ekkert margmiðlunarefni aðgengilegt.

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis

en: Find and manage media.
is: Finna og stjórna margmiðlunarefni

en: No front page content has been created yet.<br/>Follow the <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">User Guide</a> to start building your site.
is: Ekki hefur verið búið til neitt efni fyrir forsíðuna.<br/>Fylgdu <a target="_blank" href="https://www.drupal.org/docs/user_guide/en/index.html">notendahandbókinni</a> til að hefja uppbyggingu vefsins.
