Sector (5.0.0) - en to fa translation catalogue (107 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Action
fa: عملکرد

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: On
fa: روشن

en: Last Updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Use count
fa: تعداد استفاده

en: Image
fa: تصویر

en: Feed
fa: خوراک

en: Name
fa: نام

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Help
fa: راهنما

en: True
fa: صحیح

en: Filename
fa: نام فایل

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Picture
fa: تصویر

en: Back to top
fa: بازگشت به بالا

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: All
fa: همه

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Widget
fa: ساختار

en: Desc
fa: نزولی

en: preview
fa: پیش‌نمایش

en: Table
fa: جدول

en: Basic
fa: پایه

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Last
fa: آخرین

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Token
fa: توکن

en: First
fa: اولین

en: author
fa: نویسنده

en: Entity
fa: عنصر

en: Revision
fa: بازبینی

en: Related links
fa: پیوندهای مرتبط

en: Promotion
fa: ویژه

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: small
fa: کوچک

en: large
fa: بزرگ

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: simple
fa: ساده

en: Grid
fa: شبکه

en: Global
fa: سراسری

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Filter by category
fa: فیلتر کردن بر اساس دسته

en: Show all
fa: نمایش همه

en: Offset
fa: جابجایی

en: authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: User account
fa: حساب کاربری

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Permanent
fa: دائمی

en: Temporary
fa: موقت

en: No files available.
fa: هیچ فایلی در دسترس نیست.

en: MIME type
fa: نوع فایل

en: Upload date
fa: تاریخ بارگذاری

en: Search index
fa: شاخص جستجو

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: No front page content has been created yet.
fa: هنوز هیج محتوایی برای صفحه اول ایجاد نشده است.

en: Find and manage content.
fa: یافتن و اداره محتوا.

en: Changed date
fa: تاریخ تغییر

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Wide
fa: پهن

en: Narrow
fa: باریک

en: Welcome to [site:name]
fa: به [site:name] خوش‌‌آمدید
