Sector (8.x-2.0-alpha4) - en to fi translation catalogue (196 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Administration
fi: Ylläpito

en: More
fi: Lisää

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: File
fi: Tiedosto

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Message
fi: Viesti

en: No log messages available.
fi: Yhtään lokimerkintää ei ole saatavilla.

en: Image
fi: Kuva

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Help
fi: Ohje

en: True
fi: Tosi

en: Default
fi: Oletus

en: Archive
fi: Arkisto

en: Icon
fi: Ikoni

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: <none>
fi: <ei mitään>

en: Attachment
fi: Liite

en: Picture
fi: Kuva

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Files
fi: Tiedostot

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Off
fi: Pois päältä

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Watchdog
fi: Vahtikoira

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: Role
fi: Rooli

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Users
fi: Käyttäjät

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
fi: @site on parhaillaan huollettavana. Se pyritään saamaan takaisin käyttöön pian. Kiitämme kärsivällisyydestä!

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Tools
fi: Työkalut

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full
fi: Kokonainen

en: Token
fi: Muuttuja

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: Front page
fi: Etusivu

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Glossary
fi: Sanasto

en: Revision
fi: Versio

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: medium
fi: keskikokoinen

en: Apply
fi: Käytä

en: small
fi: pieni

en: large
fi: suuri

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Used in
fi: Käytetään

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Global
fi: Yleinen

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
fi: Sen jäkeen kun käyttäjä viimeksi latasi sivun, hänen katsotaan olevan paikalla vielä näin kauan

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: authenticated user
fi: sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Fid
fi: FId

en: Publish content
fi: Julkaise sisältö

en: anonymous user
fi: anonyymi käyttäjä

en: Block type
fi: Lohkon tyyppi

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: MIME type
fi: MIME tyyppi

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Compact
fi: Kompakti

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Who's new
fi: Uudet käyttäjät

en: Resource
fi: Resurssi

en: Who's online
fi: Paikalla olevat käyttäjät

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Your virtual face or picture.
fi: Virtuaaliset kasvosi tai kuvasi.

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Delete content
fi: Poista sisältö

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Monthly archive
fi: Arkisto

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Recent content
fi: Uusin sisältö

en: No front page content has been created yet.
fi: Etusivun sisältöä ei ole vielä luotu.

en: Unpublish content
fi: Muuta sisältö ei-julkaistuksi

en: Make content sticky
fi: Liimaa sisältö listojen alkuun

en: Make content unsticky
fi: Poista sisällön liimaus

en: Promote content to front page
fi: Nosta sisältö etusivulla

en: Remove content from front page
fi: Poista sisältö etusivulta

en: Save content
fi: Tallenna sisältö

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
fi: Ylläpitäjä loi sinulle tilin sivustolla [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Insert file
fi: Sijoita tiedosto

en: Update URL alias
fi: Päivitä osoitealias

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Recent log messages
fi: Viimeisimmät lokimerkinnät

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Master
fi: Isäntä

en: Wide
fi: Leveä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: A boolean indicating whether the node is published.
fi: Kertoo onko sisältö julkaistu vai ei.

en: Custom block library
fi: Kustomoitujen lohkojen kirjasto

en: Registering module
fi: Käytön kirjannut moduuli

en: File usage
fi: Tiedoston käyttö

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: Search result highlighting input
fi: Valittu hakutulos

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Block the selected user(s)
fi: Estä valitut käyttäjät

en: Cancel the selected user account(s)
fi: Poista valitut käyttäjätilit

en: Unblock the selected user(s)
fi: Poista esto valituilta käyttäjiltä

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Links related to the active user account
fi: Aktiiviseen käyttäjätiliin liittyvät linkit

en: Administrative task links
fi: Ylläpidon linkit

en: Site information links
fi: Linkit sivustoa koskeviin tietoihin

en: Site section links
fi: Sivuston osioiden linkit

en: User tool links, often added by modules
fi: Linkit käyttäjän työkaluihin, usein moduulien lisäämiä

en: All content, by month.
fi: Kaikki sisältö, kuukausittain lajiteltuna.

en: All content promoted to the front page.
fi: Kaikki etusivulle nostettu sisältö.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
fi: Näyttää listan sivuston uusimmista käyttäjätileistä.

en: Who's online block
fi: Kuka on paikalla -lohko

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
fi: Näyttää viimeksi aktiivisina olleiden käyttäjien käyttäjätunnukset ja aktiivisten käyttäjien kokonaismäärän.

en: Max 1300x1300
fi: Enintään 1300×1300

en: Max 2600x2600
fi: Enintään 2600×2600

en: Max 325x325
fi: Enintään 325×325

en: Max 650x650
fi: Enintään 600×600

en: Narrow
fi: Kapea

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää

en: A list of new users
fi: Lista uusista käyttäjistä

en: There are currently @total users online.
fi: Tällä hetkellä @total käyttäjää on online.

en: There are currently 0 users online.
fi: Tällä hetkellä 0 käyttäjää on online.

en: A list of users that are currently logged in.
fi: Lista käyttäjistä jotka ovat online.
