Sector Distribution (8.x-2.0-beta1) - en to ca translation catalogue (312 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Email notification
ca: Notificació per correu electrònic

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Administration
ca: Administració

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: Last updated
ca: Última actualització

en: On
ca: Actiu

en: Tags
ca: Etiquetes

en: view
ca: mostra

en: File
ca: Fitxer

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Image
ca: Imatge

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Help
ca: Ajuda

en: True
ca: Cert

en: Default
ca: Per defecte

en: Archive
ca: Arxiva

en: Icon
ca: Icona

en: hidden
ca: ocult

en: Path
ca: Camí

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: <none>
ca: Cap

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Titles
ca: Títols

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Files
ca: Fitxers

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Off
ca: Inactiu

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Roles
ca: Rols

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Severity
ca: Severitat

en: Count
ca: Quantitat

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Last update
ca: Última actualització

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Start
ca: Inici

en: Basic
ca: Bàsic

en: Role
ca: Rol

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Last
ca: Darrer

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Tools
ca: Eines

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Full
ca: Complet

en: Gender
ca: Gènere

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: Front page
ca: Portada

en: Languages
ca: Llengües

en: First
ca: Primer

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Days
ca: Dies

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: People
ca: Gent

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Video
ca: Vídeo

en: Glossary
ca: Glossari

en: Revision
ca: Revisió

en: Email confirmation
ca: Confirmació per correu electrònic

en: Completed
ca: Completat

en: 301 Moved Permanently
ca: 301 Mogut permanentment

en: 307 Temporary Redirect
ca: 307 Redirecció Temporal

en: Relationship
ca: Relació

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: News
ca: Notícies

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Complete
ca: Finalitza

en: Next Page >
ca: Pàgina següent >

en: < Previous Page
ca: < Pàgina anterior

en: Apply
ca: Aplica

en: small
ca: petit

en: large
ca: gran

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Used in
ca: Usat a

en: simple
ca: Senzill

en: Permission
ca: Permís

en: 300 Multiple Choices
ca: 300 Múltiples Opcions

en: 302 Found
ca: 302 Trobat

en: 303 See Other
ca: 303 Veieu d'Altres

en: 304 Not Modified
ca: 304 Sense Modificació

en: 305 Use Proxy
ca: 305 Utilitza Proxy

en: < Previous
ca: < Anterior

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Locked
ca: Bloquejat

en: authenticated user
ca: usuari autentificat

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: anonymous user
ca: usuari anònim

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Webform submissions
ca: Enviaments del Webform

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Temporary
ca: Temporal

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Frontpage
ca: Portada

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Draft
ca: Esborrany

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Main menu
ca: Menú principal

en: Yes/No
ca: Sí/No

en: Education
ca: Educació

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Resource
ca: Recurs

en: Delete redirect
ca: Suprimeix la redirecció

en: Powered by Drupal
ca: Funciona amb el Drupal

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Status code
ca: Codi d'estat

en: Marital status
ca: Estat civil

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: No front page content has been created yet.
ca: Encara no s'ha creat cap contingut per a la portada.

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Promote content to front page
ca: Promou el contingut a la portada

en: Remove content from front page
ca: Elimina el contingut de la portada

en: Save content
ca: Desa el contingut

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Time zones
ca: Fusos horaris

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ca: Un administrador us ha creat un compte a [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: Insert file
ca: Inserta el fitxer

en: Geographic
ca: Geogràfic

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: Fix 404 pages
ca: Arregla les pàgines 404

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
ca: Enviament desat. Podeu tornar al formulari més endavant i aquest restaurarà els valors actuals.

en: Industry
ca: Indústria

en: Master
ca: Mestre

en: 404 page not found
ca: No s'ha trobat la pàgina 404

en: Wide
ca: Ample

en: Resource type
ca: Tipus de recurs

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Original language
ca: Llengua original

en: Country codes
ca: Codis de país

en: Displaying @start - @end of @total
ca: Es mostren @start - @end de @total

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
ca: Aquesta pregunta es fa per comprovar si vostè és o no una persona real i impedir l'enviament automatitzat de missatges brossa.

en: Revision comparison
ca: Comparació de revisions

en: A boolean indicating whether the node is published.
ca: Un booleà que indica si el node està publicat.

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Fallback date format
ca: Format de data alternatiu

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: 403 access denied
ca: Accés denegat 403

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

en: HTML Date
ca: Data HTML

en: HTML Datetime
ca: Data i hora HTML

en: HTML Month
ca: Mes HTML

en: HTML Time
ca: Hora HTML

en: HTML Week
ca: Setmana HTML

en: HTML Year
ca: Any HTML

en: HTML Yearless date
ca: Data HTML sense any

en: Default long date
ca: Format predeterminat de data llarga

en: Default medium date
ca: Format predeterminat per a la data mitjana

en: Default short date
ca: Format predeterminat per a la data curta

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Block the selected user(s)
ca: Bloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Cancel the selected user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: Unblock the selected user(s)
ca: Desbloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ca: Sol·licitud de cancel·lació del compte de [user:display-name] a [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ca: Canvi de la informació d'inici de sessió per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (pendent d'aprovació per part de l'administrador)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (aprovat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (bloquejat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (cancel·lat)

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ca: Mostra una llista dels usuaris més nous del lloc web.

en: Who's online block
ca: Bloc de qui està en línia

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ca: Mostra els noms d'usuari dels usuaris actius més recentment i el nombre total d'usuaris actius.

en: Max 1300x1300
ca: Màx. 1300x1300

en: Max 2600x2600
ca: Màx. 2600x2600

en: Max 325x325
ca: Màx. 325x325

en: Max 650x650
ca: Màx. 650x650

en: Narrow
ca: Estret

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha disponibles blocs personalitzats.

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: A list of new users
ca: Una llista dels usuaris nous

en: There are currently @total users online.
ca: Actualment hi ha @total usuaris en línia.

en: There are currently 0 users online.
ca: Actualment no hi ha cap usuari connectat.

en: A list of users that are currently logged in.
ca: Una llista d'usuaris que tenen actualment una sessió oberta.

en: Delete media
ca: Suprimeix mèdia

en: Media name
ca: Nom del mèdia

en: Back to form
ca: Torna al formulari

en: Country names
ca: Noms de països

en: State codes
ca: Codis d'estat

en: State names
ca: Noms d'estat

en: State/Province codes
ca: Codis d'estat/província

en: State/Province names
ca: Noms d'estat/província

en: No more submissions are permitted.
ca: No es permeten més enviaments.

en: Yes: Yes
    No: No
ca: Sí: Sí
    No: No

en: List of redirects
ca: Llista de redireccions

en: There is no redirect yet.
ca: Encara no hi ha cap redirecció.

en: Save media
ca: Desa mèdia

en: Likert: Agreement
ca: Likert: Acord

en: Likert: Comparison
ca: Likert: Comparació

en: Likert: Importance
ca: Likert: Importància

en: Likert: Satisfaction
ca: Likert: Satisfacció

en: Likert: Ten Scale
ca: Likert: Escala de deu

en: Likert: Would You
ca: Likert: Voldries?

en: 1: Definitely Not
    2: Probably Not
    3: Not Sure
    4: Probably
    5: Definitely
ca: 1: Definitivament No
    2: Probablement no
    3: No estic segur
    4: Probablement
    5: Definitivament

en: Publish media
ca: Publica mèdia

en: Unpublish media
ca: Retira mèdia

en: Employment status
ca: Situació laboral

en: Ethnicity
ca: Ètnia

en: Likert: Quality
ca: Likert: Qualitat

en: Webform submission from: [webform_submission:source-entity]
ca: Enviament del Webform de: [webform_submission:source-entity]

en: Phone type
ca: Tipus de telèfon

en: Home: Home
    Office: Office
    Cell: Cell
ca: Casa: Casa
    Oficina: Oficina
    Mòbil: Mòbil

en: Demographic
ca: Demogràfic

en: {Empty}
ca: {Buit}

en: checkbox:
      - true
    color:
      - '#ffffcc'
      - '#ffffcc'
      - '#ccffff'
    email:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    language_select:
      - en
    machine_name:
      - 'loremipsum'
      - 'oratione'
      - 'dixisset'
    tel:
      - '123-456-7890'
      - '098-765-4321'
    textarea:
      - 'Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.'
      - 'Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;'
      - 'Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.'
    text_format:
      - value: '<p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.</p>'
      - value: '<p>Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;</p>'
      - value: '<p>Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.</p>'
    url:
      - 'http://example.com'
      - 'http://test.com'
    webform_email_confirm:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    webform_email_multiple:
      - 'example@example.com, test@test.com, random@random.com'
    webform_time:
      - '09:00'
      - '17:00'
ca: checkbox:
      - true
    color:
      - '#ffffcc'
      - '#ffffcc'
      - '#ccffff'
    email:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    language_select:
      - en
    machine_name:
      - 'loremipsum'
      - 'oratione'
      - 'dixisset'
    tel:
      - '123-456-7890'
      - '098-765-4321'
    textarea:
      - 'Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.'
      - 'Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;'
      - 'Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.'
    text_format:
      - value: '<p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.</p>'
      - value: '<p>Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;</p>'
      - value: '<p>Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.</p>'
    url:
      - 'http://example.com'
      - 'http://test.com'
    webform_email_confirm:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    webform_email_multiple:
      - 'example@example.com, test@test.com, random@random.com'
    webform_location:
      - value: 'The White House, 1600 Pennsylvania Ave NW, Washington, DC 20500, USA'
      - value: 'London SW1A 1AA, United Kingdom'
      - value: 'Moscow, Russia, 10307'
    webform_time:
      - '09:00'
      - '17:00'
