Sector (9.1.0) - en to sv translation catalogue (143 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Previous
sv: Föregående

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Action
sv: Åtgärd

en: Last updated
sv: Senast uppdaterad

en: On
sv: På

en: Last Updated
sv: Senast uppdaterad

en: Tags
sv: Etiketter

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Use count
sv: Antal använd

en: Image
sv: Bild

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Name
sv: Namn

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Help
sv: Hjälp

en: True
sv: Sant

en: Filename
sv: Filnamn

en: Teaser
sv: Ingress

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Picture
sv: Bild

en: Back to top
sv: Tillbaka överst

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Files
sv: Filer

en: All
sv: Alla

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Desc
sv: Fallande

en: Table
sv: Tabell

en: Basic
sv: Grundläggande

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Last
sv: Sista

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full
sv: Fullständig

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: First
sv: Första

en: author
sv: författare

en: Entity
sv: Objekt

en: Revision
sv: Version

en: Content settings
sv: Inställningar för innehåll

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Tabs
sv: Flikar

en: Apply
sv: Applicera

en: Used in
sv: Används i

en: simple
sv: enkel

en: Grid
sv: Rutnät

en: Global
sv: Globalt

en: Subtitle
sv: Underrubrik

en: Filter by category
sv: Filtrera per kategori

en: Offset
sv: Kompensera

en: authenticated user
sv: inloggad användare

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Newest first
sv: Nyaste först

en: anonymous user
sv: gäst

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: User account
sv: Användarkonto

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Temporary
sv: Temporär

en: No files available.
sv: Inga filer tillgängliga.

en: Frontpage
sv: Startsida

en: MIME type
sv: Typ av MIME

en: Upload date
sv: Datum för uppladdning

en: Search index
sv: Sökindex

en: Filter by type
sv: Filtrera efter typ

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Compact
sv: Kompakt

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Resource
sv: Resurs

en: Apply filters
sv: Applicera filter

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Show more
sv: Visa fler

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: No front page content has been created yet.
sv: Inget innehåll för startsidan har skapats ännu.

en: Find and manage content.
sv: Hitta och hantera innehåll.

en: No media available.
sv: Ingen media tillgänglig.

en: Changed date
sv: Datum för ändring

en: You have been logged out due to inactivity.
sv: Du har loggats ut på grund av inaktivitet.

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Wide
sv: Bred

en: Media type
sv: Mediatyp

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: A boolean indicating whether the node is published.
sv: En boolesk som anger huruvida noden publicerats eller ej.

en: Registering module
sv: Registrerar modul

en: File usage
sv: Filanvändning

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Search result highlighting input
sv: Sökresultat framhäver inmatning

en: Media library
sv: Mediabibliotek

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: Site information links
sv: Länkar för information om webbplats

en: Find and manage files.
sv: Hitta och hantera filer.

en: All content promoted to the front page.
sv: Allt innehåll som visas på startsidan.

en: Max 1300x1300
sv: Maximalt 1300x1300

en: Max 2600x2600
sv: Maximalt 2600x2600

en: Max 325x325
sv: Maximalt 325x325

en: Max 650x650
sv: Maximalt 650x650

en: Narrow
sv: Smal

en: Files overview
sv: Översikt av filer

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
sv: Information om filanvändande för {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
sv: Hitta och hantera innehåll

en: Welcome to [site:name]
sv: Välkommen till [site:name]

en: Media name
sv: Medianamn

en: Find and manage media.
sv: Hitta och hantera media.

en: Name (A-Z)
sv: Namn (A-Z)

en: Name (Z-A)
sv: Namn (Z-A)

en: Edit {{ name }}
sv: Redigera {{ name }}

en: Widget (table)
sv: Gränssnittskomponent (tabell)

en: Delete {{ name }}
sv: Radera {{ name }}
