Sector (9.3.5) - en to ar translation catalogue (92 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Action
ar: إجراء

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: On
ar: في

en: Last Updated
ar: اخر تحديث

en: Tags
ar: وسوم

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Use count
ar: استخدام العد

en: Image
ar: الصورة

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Name
ar: الاسم

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Preview
ar: معاينة

en: Help
ar: المساعدة

en: True
ar: صحيح

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Teaser
ar: موجز

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Picture
ar: الصورة

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Files
ar: الملفات

en: All
ar: الكل

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Media
ar: ميديا

en: Widget
ar: ودجة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Content queue
ar: طابور المحتوى

en: Table
ar: جدول

en: Basic
ar: الأساسي

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Full
ar: كامل

en: author
ar: مؤلف

en: Entity
ar: الكيان

en: Revision
ar: مراجعة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: Grid
ar: شبكة

en: Global
ar: عالمي

en: Subtitle
ar: عنوان ثان

en: Offset
ar: الإزاحة

en: authenticated user
ar: مستخدم معرف

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Compact
ar: المدمج

en: Resource
ar: مصدر

en: Apply filters
ar: عمل تصفية

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: No front page content has been created yet.
ar: لم يتم حتى الآن إنشاء محتوى للصفحة الرئيسية.

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Wide
ar: واسع
