Sector (9.5.8) - en to ja translation catalogue (65 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: On
ja: オン

en: Last Updated
ja: 最終更新

en: Tags
ja: タグ

en: File
ja: ファイル

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Taxonomy term
ja: タクソノミーターム

en: Preview
ja: プレビュー

en: Help
ja: ヘルプ

en: Teaser
ja: ティーザー

en: User
ja: ユーザー

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Published
ja: 掲載

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Basic
ja: 基本

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Full
ja: すべて

en: Token
ja: トークン

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Revision
ja: リビジョン

en: Content settings
ja: コンテンツ設定

en: Tabs
ja: タブ

en: simple
ja: シンプル

en: Global
ja: グローバル

en: authenticated user
ja: 認証済みユーザー

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: anonymous user
ja: 匿名ユーザー

en: User account
ja: ユーザーアカウント

en: Search index
ja: 検索インデックス

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Compact
ja: コンパクト

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Resource
ja: リソース

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Full content
ja: 全文

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: 404 page not found
ja: 404 ページが見つかりません

en: Wide
ja: ワイド

en: Full HTML
ja: フル HTML

en: A boolean indicating whether the node is published.
ja: ノードが掲載されているかどうかを表すブール値。

en: 403 access denied
ja: 403 アクセス拒否

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Search result highlighting input
ja: 入力文字をハイライトした検索結果

en: Media library
ja: メディアライブラリー

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: A basic block contains a title and a body.
ja: 基本ブロックはタイトルと本文を持ちます。

en: Basic HTML
ja: ベーシック HTML

en: Restricted HTML
ja: 制限付き HTML

en: Site information links
ja: サイト情報のリンク

en: Max 1300x1300
ja: 最大 1300x1300

en: Max 2600x2600
ja: 最大 2600x2600

en: Max 325x325
ja: 最大 325x325

en: Max 650x650
ja: 最大 650x650

en: Narrow
ja: 幅狭
