Security Analysis (3.0.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Disabled
ja: 無効

en: Module
ja: モジュール

en: Security
ja: セキュリティー

en: Email subject
ja: 件名

en: Select
ja: 選択

en: Add CAPTCHA administration links to forms
ja: CAPTCHA管理用リンクをフォームへ追加

en: Log wrong responses
ja: 誤った回答を記録する

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
ja: CAPTCHA用に入力された回答が正しくありません。

en: Enable statistics
ja: 統計を有効化

en: Origin
ja: 原点

en: Default CAPTCHA validation
ja: 標準のCAPTCHA認証

en: Policy
ja: ポリシー

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
ja: この質問はあなたが人間の訪問者であるかどうかをテストし、自動化されたスパム送信を防ぐためのものです。
