Security Analysis (3.0.0) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Module
uk: Модуль

en: Security
uk: Безпека

en: Email subject
uk: Тема електронного листа

en: Email body
uk: Вміст електронного листа

en: Select
uk: Вибір

en: Add CAPTCHA administration links to forms
uk: Додати адміністративні посилання CAPTCHA до форм

en: Log wrong responses
uk: Записувати помилкові відповіді в журнал

en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
uk: Відповідь, введена для CAPTCHA є хибною.

en: Enable statistics
uk: Увімкнути показ статистики

en: Origin
uk: Джерело

en: Default CAPTCHA validation
uk: Перевірка CAPTCHA базове.

en: Policy
uk: Поведінка

en: This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
uk: Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.

en: CAPTCHA Settings
uk: Налаштування CAPTCHA

en: The default challenge for captcha.
uk: Перевірка для captcha за замовчуванням.

en: The default captcha description.
uk: Опис captcha за замовчуванням.

en: CAPTCHA Persistence
uk: Стійкість CAPTCHA

en: Image src
uk: Src зображення

en: Add captcha to all forms.
uk: Додати captcha до всіх форм.

en: The error message when a user has entered an incorrect CAPTCHA answer.
uk: Повідомлення про помилку, коли користувач ввів неправильну відповідь CAPTCHA.

en: IP addresses list
uk: Список IP-адрес

en: The default captcha title.
uk: Базовий заголовок captcha.

en: Additionally add captcha to admin forms.
uk: Додатково вставити captcha в адмінформи.

en: Additionally add administration links on admin pages
uk: Додатково вставити адміністративні посилання на сторінках адміністратора
