Security Review (3.1.1) - en to fi translation catalogue (44 entries)

en: Tags
fi: Tagit

en: Settings
fi: Asetukset

en: Help
fi: Ohje

en: Role ID
fi: Roolin ID

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Security
fi: Turvallisuus

en: Formats
fi: Muodot

en: Run
fi: Suorita

en: Error reporting
fi: Virheilmoitukset

en: You have error reporting set to both the screen and the log.
fi: Olet asettanut virheistä ilmoittamisen sekä näytölle että lokiin.

en: Private files
fi: Yksityiset tiedostot

en: Allowed upload extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: Click the button below to run the security checklist and review the results.
fi: Aloita turvallisuustarkistus painamalla Suorita turvallisuustarkistus-painiketta ja käy läpi tarkistuksen tulokset.

en: Run checklist
fi: SUorita tarkistuslista

en: Drupal installation files and directories (except required) are not writable by the server.
fi: Palvelin ei voi kirjoittaa muihin kuin pakollisiin Drupalin asennustiedostoihin ja hakemistoihin.

en: Some files and directories in your install are writable by the server.
fi: Palvelin voi kirjoittaa osaan asennuksesi tiedostoista ja kansioista.

en: Untrusted users are allowed to input dangerous HTML tags.
fi: Epäluotettavat käyttäjäroolit eivät voi syöttää vaarallista HTML-koodia.

en: Error reporting set to log only.
fi: Virheiden raportointi asetettu näkymään vain lokissa.

en: Errors are written to the screen.
fi: Virheet näytetään näytöllä.

en: Private files directory is outside the web server root.
fi: Yksityiset tiedostot -hakemisto on palvelimen juuren ulkopuolella.

en: Private files is enabled but the specified directory is not secure outside the web server root.
fi: Yksityiset tiedostot on käytössä, mutta hakemisto ei ole turavassa palvelimen juuren ulkopuolella.

en: Unsafe file extensions are allowed in uploads.
fi: Tiedostojen lataamisessa on sallittu tiedostopäätteitä, jotka eivät ole turvallisia.

en: Failed logins
fi: Epäonnistuneet kirjautumisyritykset

en: Failed login attempts from the same IP. These may be a brute-force attack to gain access to your site.
fi: Epäonnistuneita sisäänkirjautumisyrityksiä samasta IP-osoitteesta. Nämä saattavat olla vakavia hyökkäyksiä, joiden tarkoituksena on ollut murtautua sivustoon.

en: Untrusted roles
fi: Epäluotettavat roolit

en: Log checklist results and skips
fi: Tallenna lokiin tarkistuksen tulokset sekä ohitetut kohdat

en: Run & review
fi: Suorita & tarkista raportti

en: Security Review
fi: Turvallisuustarkistus (Security Review)

en: Site security and configuration review module.
fi: Sivuston turvallisuuden ja asetusten tarkastusmoduuli.

en: Text formats
fi: Tekstimuodot

en: Performing Security Review
fi: Suoritetaan turvallisuustarkistusta

en: Progress @current out of @total.
fi: Suoritettu @current / @total.

en: An error occurred. Rerun the process or consult the logs.
fi: Suoritusta ajettaessa tapahtui virhe. Suorita turvallisuustarkistus uudestaan tai katso tarkemmat tiedot lokitiedostosta.

en: Checks to skip
fi: Ohitettavat tarkistukset

en: Last Cron Run
fi: Viimeisin Cron-ajo

en: Dangerous tags were not found in any submitted content (fields).
fi: Vaarallisia tageja ei löydetty sisällöstä (kentät).

en: Dangerous tags were found in submitted content (fields).
fi: Vaarallisia tageja sisällössä (kenttiä).

en: Only safe extensions are allowed for uploaded files and images.
fi: Vain turvalliset tiedostopäätteet ovat sallittuja tiedostoja ja kuvia ladattaessa.

en: Untrusted roles do not have administrative or trusted Drupal permissions.
fi: Epäluotettavilla käyttäjärooleilla ei ole ylläpito-oikeuksia tai luotettuja Drupal -oikeuksia.

en: Untrusted roles have been granted administrative or trusted Drupal permissions.
fi: Epäluotettaville käyttäjärooleille on asetettu ylläpito-oikeuksia tai luotettuja Drupal -oikeuksia.

en: Access security review pages
fi: Pääsy turvallisuustarkistus-sivuille

en: View security review checks and output. Give only to trusted users.
fi: Näytä turvallisuustarkistuksen kohteet ja tulokset. Anna käyttöoikeus ainoastaan luotetuille käyttäjille.

en: Run security review checks
fi: Suorita turvatarkastukset

en: Perform a review of the security of your site.
fi: Näytä yhteenveto sivuston turvallisuudesta.
