Seeds Coat (2.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: White
id: Putih

en: Tabs
id: Tab

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Secondary
id: Sekunder

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Forgot your password?
id: Lupa kata sandi Anda?

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Site header
id: Kepala situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
