Seeds Coat (3.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Help
fr: Aide

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: White
fr: Blanc

en: Tabs
fr: Onglets

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Light
fr: Léger

en: Primary
fr: Primaire

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Dark
fr: Sombre

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Footer first
fr: Premier pied de page

en: Footer second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Forgot your password?
fr: Vous avez perdu votre mot de passe ?

en: Footer fourth
fr: quatrième pied de page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Site header
fr: Entête du site

en: Footer fifth
fr: Cinquième pied de page

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales
