Seeds Coat (3.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: White
it: Bianco

en: Tabs
it: Schede

en: Transparent
it: Trasparente

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Light
it: Chiaro

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Dark
it: Scuro

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Site header
it: Intestazione del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
