Seeds Coat (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Home
pt: Início

en: Help
pt: Ajuda

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Page title
pt: Título da página

en: White
pt: Branco

en: Tabs
pt: Abas

en: Transparent
pt: Transparente

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary
pt: Primário

en: Secondary
pt: Secundário

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Dark
pt: Escuro

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Forgot your password?
pt: Esqueceu sua senha?

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Site header
pt: Cabeçalho do site

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador
