Seeds Coat (8.x-1.7) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Help
fa: راهنما

en: Background Color
fa: رنگ پس زمینه

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: White
fa: سفید

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Light
fa: روشن

en: Primary
fa: اصلی

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Dark
fa: تاریک

en: Forgot your password?
fa: گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه
