Seeds Coat (8.x-1.7) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Help
hi: मदद

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Site header
hi: साइट हेडर

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
