Seeds Coat (8.x-1.8) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Background Color
fa: رنگ پس زمینه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: White
fa: سفید

en: Light
fa: روشن

en: Primary
fa: اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Dark
fa: تاریک

en: Forgot your password?
fa: گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟
