Seeds Coat (8.x-1.9) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: White
nl: Wit

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Transparent
nl: Transparant

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Light
nl: Licht

en: Primary
nl: Primair

en: Secondary
nl: Secundair

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Dark
nl: Donker

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Footer first
nl: Eerste voettekst

en: Footer second
nl: Tweede voettekst

en: Footer third
nl: Derde voettekst

en: Forgot your password?
nl: Wachtwoord vergeten?

en: Footer fourth
nl: Vierde voettekst

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Site header
nl: Site kop

en: Featured top
nl: Aanbevolen (boven)

en: Featured bottom first
nl: Aanbevolen (onder, eerste)

en: Featured bottom second
nl: Aanbevolen (onder, tweede)

en: Featured bottom third
nl: Aanbevolen (onder, derde)

en: Footer fifth
nl: Vijfde voettekst

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties
