Seeds Headless Using NextJS (1.0.0-beta6) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Text
pt: Texto

en: Question
pt: Questão

en: Answer
pt: Resposta

en: This field is required.
pt: Este campo é obrigatório.

en: Languages
pt: Idiomas

en: Menu Items
pt: Itens do menu

en: Questions
pt: Questões

en: Answers
pt: Respostas

en: Bundle
pt: Pacote

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Text value
pt: Valor de texto

en: Hide untranslated languages
pt: Ocultar idiomas não traduzidos

en: Hide languages that are not translated.
pt: Ocultar idiomas que não estão traduzidos.

en: Always set width and height to images
pt: Definir sempre a largura e a altura das imagens

en: Remove any script
pt: Remover qualquer script

en: Questions or answers are not valid
pt: As perguntas ou respostas não são válidas

en: There are questions which have not been answered.
pt: Existem perguntas que não foram respondidas.

en: No available answers.
pt: Não existem respostas disponíveis.

en: Questions and Answers (Radios)
pt: Perguntas e Respostas (radios)

en: Provides a form element for a table with radios of questions and answers.
pt: Fornece um elemento de formulário para uma tabela com radios das perguntas e respostas.

en: Questions and Answers (Select)
pt: Perguntas e Respostas (Selecionar)

en: Provides a form element for a table with select options of questions and answers.
pt: Fornece um elemento de formulário para uma tabela com opções de seleção de perguntas e respostas.

en: String List Label Field
pt: Campo de etiqueta da lista de strings

en: Render the label of string_list field value
pt: Renderizar a etiqueta do valor do campo string_list
