Seeds Layouts (2.0.0) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Remove
uk: Вилучити

en: Size
uk: Розмір

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Import
uk: Імпортувати

en: Label
uk: Мітка

en: Background Image
uk: Зображення тла

en: Section
uk: Розділ

en: Advanced
uk: Розширені

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Class
uk: Клас

en: Image URL
uk: URL зображення

en: Add Field
uk: Додати поле

en: Custom Fields
uk: Нетипові поля

en: Middle
uk: Середина

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Full Width
uk: Максимальна ширина

en: Reverse
uk: Обернено

en: Select
uk: Вибір

en: Blocks
uk: Блоки

en: Framework
uk: Оболонка

en: Classes
uk: Класи

en: Layouts
uk: Макети

en: Columns
uk: Колонки

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: Desktop
uk: Стільниця

en: Wrapper
uk: Обгортка

en: Tablet
uk: Планшет
