Seeds Layouts (2.0.10) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: unpublished
it: non pubblicato

en: Size
it: Dimensione

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Section
it: Sezione

en: Advanced
it: Avanzate

en: Attributes
it: Attributi

en: Class
it: Classe

en: Add Field
it: Aggiungi Campo

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Reverse
it: Inverti

en: Select
it: Scegliere

en: Blocks
it: Blocchi

en: Classes
it: Classi

en: Columns
it: Colonne
