Seeds Layouts (8.x-1.7) - en to es translation catalogue (23 entries)

en: Remove
es: Eliminar

en: Size
es: Tamaño

en: Weight
es: Peso

en: Settings
es: Configuración

en: Import
es: Importar

en: Label
es: Etiqueta

en: Background Image
es: Imagen de fondo

en: Section
es: Sección

en: Advanced
es: Avanzado

en: Mobile
es: Móvil

en: Class
es: Clase

en: Image URL
es: URL de imagen

en: Add Field
es: Añadir campo

en: Middle
es: Enmedio

en: Left
es: Izquierda

en: Right
es: Derecha

en: Reverse
es: Revertir

en: Select
es: Seleccionar

en: Classes
es: Clases

en: Layouts
es: Diseños

en: Columns
es: Columnas

en: Checkbox
es: Casilla de verificación

en: Wrapper
es: Envoltorio
