Seeds Page (1.0.0) - en to hu translation catalogue (36 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Submit
hu: Beküldés

en: On
hu: Be

en: Tag
hu: Címke

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Container
hu: Tároló

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Background Image
hu: Háttérkép

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Text
hu: Szöveg

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Heading
hu: Címsor

en: Medium
hu: Közepes

en: Mobile
hu: Mobil

en: Class
hu: Osztály

en: Slide
hu: Csúsztatás

en: Video
hu: Videó

en: Slider
hu: Csúszka

en: Tabs
hu: Fülek

en: Grid
hu: Rács

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: About
hu: Leírás

en: Bundles
hu: Mezőkötegek

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Card
hu: Kártya

en: Desktop
hu: Asztali számítógép

en: Modal
hu: Felugró ablak

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)
