Seeds Page (1.0.0) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Submit
pt: Enviar

en: On
pt: Habilitado

en: Image
pt: Imagem

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Background Image
pt: Imagem de Fundo

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Teaser
pt: Chamada

en: Text
pt: Texto

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Heading
pt: Cabeçalho

en: Medium
pt: Médio

en: Class
pt: Classe

en: Carousel
pt: Carrossel

en: Tabs
pt: Abas

en: Grid
pt: Grade

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: About
pt: Sobre

en: Bundles
pt: Empacotar

en: Primary
pt: Primário

en: Secondary
pt: Secundário

en: Card
pt: Cartão

en: Accordion
pt: Acordeão

en: One Column
pt: Uma Coluna

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Large (480×480)
pt: Grande (480×480)

en: Focal point
pt: Ponto Focal

en: Crop type used by Focal point module.
pt: Tipo de corte usado pelo módulo Focal point.
