Seeds Page (1.0.1) - en to vi translation catalogue (31 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Body
vi: Nội dung

en: Submit
vi: Gửi đi

en: On
vi: Bật

en: Tag
vi: Thẻ

en: Link
vi: Liên kết

en: Image
vi: Ảnh

en: Container
vi: Đồ chứa

en: Background Color
vi: Màu nền

en: Background Image
vi: Ảnh nền

en: Small
vi: Nhỏ

en: Large
vi: Rộng

en: Teaser
vi: Bản tóm lược

en: Text
vi: Văn bản

en: Layout
vi: Bố cục

en: Page
vi: Trang

en: Off
vi: Tắt

en: Heading
vi: Tiêu đề

en: Medium
vi: Vừa

en: Class
vi: Lớp

en: Slide
vi: Trượt

en: Slider
vi: Thanh trượt

en: Grid
vi: Lưới

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: About
vi: Giới thiệu

en: Primary
vi: Chính

en: Secondary
vi: Phụ

en: Accordion
vi: Đàn xếp

en: Desktop
vi: Màn hình nền

en: Modal
vi: Cách thức

en: Tablet
vi: Bảng tính
