Seeds Page (1.0.3) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Submit
id: Kirim

en: On
id: Pada

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Container
id: Kontainer

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Text
id: Teks

en: Layout
id: Tata letak

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Heading
id: Judul

en: Medium
id: Sedang

en: Class
id: Kelas

en: Tabs
id: Tab

en: Grid
id: Kotakan

en: About
id: Tentang

en: Bundles
id: Bundel

en: Secondary
id: Sekunder

en: Card
id: Kartu

en: Large (480×480)
id: Besar (480x480)
