Seeds Page (1.0.4) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Submit
de: Absenden

en: On
de: An

en: Image
de: Bild

en: Container
de: Ordner

en: Background Color
de: Hintergrundfarbe

en: Background Image
de: Hintergrundbild

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Page
de: Seite

en: Off
de: Aus

en: Heading
de: Überschrift

en: Medium
de: Mittel

en: Mobile
de: Mobil

en: Class
de: Klasse

en: Carousel
de: Karussell

en: Grid
de: Raster

en: Paragraph
de: Seitenabschnitt

en: About
de: Über

en: Bundles
de: Subtypen

en: Show Title
de: Titel anzeigen

en: Primary
de: Primär

en: Secondary
de: Zweites

en: Card
de: Karte

en: Accordion
de: Akkordeon

en: One Column
de: Eine Spalte

en: View Mode
de: Anzeigemodus

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Admin Title
de: Administrativer Titel

en: Large (480×480)
de: Groß (480x480)

en: Focal point
de: Fokuspunkt

en: Four Columns
de: Vier Spalten

en: Three Columns
de: Drei Spalten

en: Two Columns
de: Zwei Spalten

en: Crop type used by Focal point module.
de: Der vom Focal-Point-Modul verwendete Zuschnittstyp

en: Small Teaser
de: Kleiner Teaser
