Seeds Page (1.0.4) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Submit
hi: जमा करें

en: On
hi: चालू

en: Tag
hi: अंकितक

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Container
hi: कंटेनर

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Text
hi: लेख

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Off
hi: बंद

en: Heading
hi: शीर्षक

en: Medium
hi: माध्यम

en: Video
hi: वीडियो

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Grid
hi: ढांचा

en: About
hi: के बारे में

en: Bundles
hi: बंडल

en: Card
hi: कार्ड

en: Large (480×480)
hi: बड़ा (480 × 480)
