Seeds Page (1.0.4) - en to kn translation catalogue (25 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Background Color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Heading
kn: ಹೆಡಿಂಗ್

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Mobile
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್

en: Desktop
kn: ಗಣಕತೆರೆ
