Seeds Page (1.0.6) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Submit
fr: Soumettre

en: On
fr: Activé

en: Tag
fr: Étiquette

en: Link
fr: Lien

en: Container
fr: Conteneur

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Background Image
fr: Image d'arrière-plan

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Teaser
fr: Accroche

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: Off
fr: Désactivé

en: Heading
fr: Entête

en: Medium
fr: Moyen

en: Class
fr: Classe

en: Banner
fr: Bannière

en: Slide
fr: Glisser

en: Video
fr: Vidéo

en: Tabs
fr: Onglets

en: Grid
fr: Grille

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: About
fr: À propos

en: Bundles
fr: Types

en: Show Title
fr: Montrer le titre

en: Primary
fr: Primaire

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Card
fr: Fiche

en: Accordion
fr: Accordéon

en: Desktop
fr: Ordinateur de bureau

en: View Mode
fr: Mode d'affichage

en: Tablet
fr: Tablette

en: Crop type used by Focal point module.
fr: Type de recadrage utilisé par le module Focal point.
