Seeds UI (1.0.0) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: By
it: Da

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: wide
it: largo

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Forgot your password?
it: Password dimenticata?

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Site header
it: Intestazione del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: narrow
it: stretto

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
