Select 2 (2.0.0) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: On
ar: في

en: Search
ar: بحث

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Off
ar: إيقاف

en: Contains
ar: يحتوي

en: unlimited
ar: غير محدود

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Number of results
ar: عدد النتائج

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
ar: حدد الطريقة المستخدمة لجمع اقتراحات الإكمال التلقائي. لاحظ أن  <em> يحتوي على </em> يمكن أن يتسبب في حدوث مشكلات في الأداء على المواقع التي تحتوي على آلاف الكيانات

en: Autocomplete matching: @match_operator
ar: مطابقة الاكمال التلقائي: @match_operator

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
ar: الحد الأقصى لعدد اقتراحات الاكمال التلقائي

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
ar: عدد الإقتراحات التي ستسرد.
    استخدم   <em>0</em>  لإزالة الحد.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
ar: قائمة اقتراحات الإكمال التلقائي @size
