Select A11y NG (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Remove
de: Entfernen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Search
de: Suche

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Views
de: Ansichten

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Choose
de: Auswählen

en: @name field is required.
de: Das Feld @name ist erforderlich.

en: Placeholder text
de: Platzhaltertext

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: Default option label
de: Beschriftung der Standardoption

en: Field width
de: Feldbreite

en: Field width: @width
de: Feldbreite: @width
