Select A11y NG (1.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Remove
it: Elimina

en: Yes
it: Sì

en: Search
it: Cerca

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Views
it: Viste

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Choose
it: Scegli

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.

en: Placeholder: @placeholder
it: Segnaposto: @placeholder
