Select number widget (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Maximum
pt: Máximo

en: Start
pt: Iniciar

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: Select
pt: Selecionar

en: Step
pt: Passo

en: There was a problem changing the widget for field %label.
pt: Houve um problema a alterar o widget para o campo %label.

en: - Select a value -
pt: - Selecione um valor -

en: The currency set for this price is not currently enabled. If you change it now, you will not be able to set it back.
pt: A moeda definida para este preço não está ativada no momento. Se você alterá-lo agora, não poderá defini-lo novamente.
