Select (or other) (4.1.0) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Fields
ru: Поля

en: Applications
ru: Приложения

en: Select list
ru: Список выбора

en: Check boxes/radio buttons
ru: Чекбоксы/радиокнопки

en: - Other -
ru: - Другое -

en: About
ru: Информация

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder

en: No placeholder
ru: Нет заполнителя
