Select (or other) (4.2.0) - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Select list
ro: Listă selecție

en: Check boxes/radio buttons
ro: Casetele de selectare/butoane radio

en: About
ro: Despre

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: No placeholder
ro: Niciun substituent
