Select (or other) (4.2.1) - en to lt translation catalogue (8 entries)

en: - None -
lt: - Joks -

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Select list
lt: Pasirenkamas sąrašas

en: Check boxes/radio buttons
lt: Žymimasis laukelis/akutės

en: About
lt: Apie

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.

en: Placeholder: @placeholder
lt: Vietaženklis: @placeholder

en: No placeholder
lt: Vietaženklio nėra
